Vesmír je všelijaký, jen ne tichý (LLNN – Unmaker)

  • LLNN – Unmaker
  • 90 %
  • Dánsko
  • apocalyptic postmetal / sludge
  • 2021
  • Pelagic Records
  • Bandcamp

Fanoušci postmetalu, zpozorněte! A pak zpozorněte i vy ostatní. Dánští LLNN vypustili do světa neutronovou bombu, která explodovala a zanechala po sobě portál, kterým sem z neznámých dimenzí proudí černá energie. 

A jak vypadá svět alba Unmaker? Nadvládu nad společností převzali černí kněží, poslové omnipotentní bytosti, která se poprvé v historii svojí všemocnou rukou natáhla po Zemi. V betonových chrámech sahajících do mračen se s ní může spojit každý. Oči lidí,co tak učinili, se proměňují v obsidián, v jehož černi se odráží vznikající kolektivní vědomí. Lidstvo začíná splývat v jeden organismus,aby pak mohlo splynout s vesmírem a se svým Nestvořitelem.

Jakákoli méně vzletná slova jsou pro popis alba Unmaker nedostatečná. To, co dánská kapela LLNN vytvořila, je až neuvěřitelné, a už teď je jisté, že jde o jednu z nejlepších nahrávek roku.

LLNN hrají dunivý postmetal navazující na žánrové klasiky. Sám o sobě není až tak novátorský, nezvyklá je však jeho kombinace s ostatními žánry, atmosféra a intenzita celé desky. Není tu nouze o sludgeovou těžkotonážnost, zároveň ale hlavně díky vokálu album uhání až v hardcoreovém drivu. A to nejdůležitější – syntezátory vytváří zcela pohlcující, obludně apokalyptickou atmosféru, jakou vídáme v obskurních scifi filmech a hrách. Na desce nechybí ani industriální ruchy pořízené v terénu nahráváním různých strojů, které Unmakerovi dodávají na plasticitě a opravdovosti. Spojením toho všeho vzniká obrovský tlak,který vás všemi možnými způsoby zároveň drtí a zároveň energizuje. 

Unmaker umně bere z několika různých žánrů to nejbrutálnější a nejsyrovější, co nabízí. Zároveň nás doslova obtéká hutnou atmosférou, jaká tu dlouho nebyla. LLNN nám ukázali, že vesmír je obrovský děsivý a všelijaký, jen ne tichý.

Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře