Industriální vibe z Ukrajiny (Kurz Valüt – Kurz Valüt)

  • Kurz Valüt – Kurz Valüt
  • 85 %
  • Ukrajina
  • ebm / synth
  • 2022
  • Bandcamp

Pokud chcete podpořit ukrajinské umělce a zároveň hledáte říznou elektronickou divnohudbu, Kurs Valüt bude skvělý start. Za tímto názvem se skrývá dvojice Eugene Gordeev a Eugene Kasian pocházející z milionového města Dnipro. Podle něj dali název i svému hudebnímu stylu, kterému říkají Dnipropop. Ten se pohybuje někde na ose ebm – synthpop / synthwave, navíc ale se silným industriálním nebo postindustriálním nádechem. Pod pojmem synthpop si proto rozhodně nepředstavujte sentimentální elektronickou retro hudbu hrající k jízdě fialovým Lotusem Esprit mezi palmami. Kurs Valüt hrají k jízdě anonymní černou dodávkou mezi továrnami. Úvodní track práskne do hlavy jako intenzitou stejně jako surovou přímostí. Dunivé zloelektro s hypnoticky monotóním vokálem se valí dopředu a maže si spoustu jiné klubové hudby na chleba.

A Kurs Valüt neztrácí na síle, i když zklidní tempo. Ani s pomalejšími tracky album nezačne nudit, naopak tu plně vynikne talent pro v zásadě minimalistickou hudbu. Schopnost vytvořit na relativně úzce vymezeném prostoru spoustu výrazných motivů je tu nepopiratelná – jen pár beatů a efektů dovede vždy bezezbytku vyplnit prostor a svým depre-vibem ho zároveň i rozpohybovat. Vůbec způsob, jakým se tu potkává syrovost drsného klubového ebm a místy probleskující rozpustilost synthpopu, vytváří fantasticky podvratný a silný mix, od kterého se nedá odejít.

Bohužel, válka s ruskou chátrou se nevyhnula ani Dnipru. Kurz Valüt na svém instagramovém účtu i na Facebooku prosí o finanční podporu pro tým spřízněného hudebního klubu Module, který se osobně zapojil do obrany. Kromě koupě alba Kurz Valüt tak můžete podpořit i hudební nadšence, kteří museli vyměnit DJ konzole za samopaly.

Tags:, ,
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře