Pochodové rytmy totalitního EBM (Lidové Milice – Lidové Milice)

Projekt Lidové Milice se s ničím nepáře, neschovává svoje témata pod nějaké jinotaje, ale hezky rovnou nám v nich máchá ústa. V osmdesátkovém marastu umírajícího režimu, ve smradu strejcovských milicionářů, kteří si zasloužili uniformy, protože mlátili lidi s dlouhými vlasy a uměli se seřadit. V rámci Toulavé normalizační kamery se samozřejmě podíváme i za pohraničníky, nemůže chybět dělníkův sval, a protože v osmdesátkách už se ani soudruzi neobešli bez výpočetní techniky, nemine nás Retrofuturismus. Jak říká sám autor projektu: Nekompromisní fošna šesti 200% politických schizo-patrioticko-třídních songů, co ze čtyřdílného pol. kompasu dělají 4D šachy.

Celé to funguje ze dvou důvodů. Nahrávka se pohybuje mezi fetišizací, provokací a ironií, s občasnými výchylkami do každého z oněch směrů. Ve výsledku tak vlastně nevíte, na čem jste, a jen vám kolem hlavy rotují srpy a kladiva rozpohybované pochodovými synťáky. A ty samotné jsou podařené na adin. Z hlediska práce se žánrem EBM a synthwave jde o výbornou věc, až překvapivě nápaditou a v rámci možností i chytlavou. Nahrávku sráží jen trochu zahuhlaný zvuk, je třeba trochu natahovat ucho, aby neuniklo nic z textu.

Lidové Milice si užijete, pokud máte zvrácený totalitářský fetiš, můžete je poslouchat jen jako pochodové EBM a zároveň i jako podvratnou věc tematizující dobovou absurditu. Posouzení, jak moc se projekt bere vážně nebo nevážně, už nechám na vás.

Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře