Výlöv: death metal

Výlöv. Výběr monstrozit a obskurností. Račte se divit nebo dávit.


Illithilich – The Elder Brain

Bandcamp

Illithilich se popisují jako psychedelic caveman death. Jejich vůbec první nahrávka, EP The Elder Brain, je dílem dřevní, dílem psychedelické a dílem i nadčasové. Víc než poctivý death metal, který podladěnou kytarou dře o dno jeskyně.


Hadopelagyal – Neredeian Seismic End

Bandcamp

Německý projekt Hadopelagyal testuje trpělivost zahlušeným, těžko čitelným zvukem. Ten je však součástí hry. Na konci první skladby se z neurčitého oparu začne cosi zvedat. Cosi, co s vámi vydrží až do konce desky.


Sallow Moth – Stasis Cocoon

Bandcamp

Sallow Moth je ukončený projekt Garryho Brentse, činnorodého hudebníka a multiinstrumentalisty. Jeho jiný projekt, synth-blackový Cara Neir, navozuje dojem, že se vyžívá především v bizarnostech. Sallow Moth a především album Stasis Cocoon je ale ucelená porce atraktivně ozvláštněného death metalu, který se tematicky zhlédnul ve sci-fi literatuře.


Vacuous – Catabasis

Bandcamp

Anglická čtveřice Vacuous svým EP Katabasis překračuje všechny předchozí. Ne proto, že má blackmetalový feeling nebo kvalitní zvuk. Ale pro okamžitě rozpoznatelný autorský vklad a suverénnost, s jakou nás válcuje. Hudba na pomezí death metalu a blacku, od níž nečekejte žádné primitivní třískání do netopýřích lebek, ale naopak překvapivě charismatickou porci temnoty. 14.10. vychází první regulérní album kapely, Dreams of Dysphoria.


Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře