Black metal v továrním nastavení (D.R.E.P. – Drastically Reducing Earth’s Population)

Nizozemsko je 15. nejhustěji osídlená země na světě. Pokud jste tam někdy byli, víte, že jakmile vyjedete z jednoho města nebo obce, následuje hned obec další. A byť jsou místní ohromně tolerantní a milí lidé, přes 400 obyvatel na km2, kdy co pár metrů jeden Holanďan, je skutečně moc.

Své o tom nejspíš ví i nizozemští D.R.E.P., kteří podle názvu kapely i svého prvního alba pomýšlí na drastickou redukci lidské populace. A zpátky se nedrželi ani s názvy skladeb – Přeprava jatečně upravených těl, Tanec kostí nebo Pád Země napovídají, že je možná přelidnění skutečně trápí.

Ať už ale emoce pohánějící jejich tvorbu vzešla odkudkoli, pro nás je podstatnější výsledek. A ten určitě stojí za pozornost – D.R.E.P. přišli se skoro půlhodinou (můžeme debatovat, jestli nejde spíš o EP) industriálního blacku staré školy. Naprogramované bicí, přímočará kytara, štěkavý vokál a hlavně rychlost. Drastically Reducing Earth’s Population se během půlhodiny prakticky nezastaví, nejsou tu žádná intermezza, voiceovery nebo cokoli navíc, deska se řítí kulometným tempem a drtí nás nekompromisními riffy. A ty D.R.E.P. umí napsat. Nejde o bezhlavou rubanici, ale o promyšlenou a slušně nazvučenou jízdu, která i přes svůj jednoduchý koncept funguje. Album vůbec neužívá žádných samplů nebo čehokoli navíc, kromě poslední skladby se prakticky nemění tempo, a i přesto dovede udržet naši pozornost.

Skoro je až škoda, že nám toho D.R.E.P. neukázali víc. Na druhou stranu se v nejlepším má skončit, kdyby podobnou věc natáhli na dvojnásobek, nejspíš by ubrali na síle. Takhle dostaneme přesně takovou ránu železem, jako je třeba. Cením i perfektně sedící přebal – koncept mají D.R.E.P. dotažený bezchybně.

Kapel hrajících podobný styl už dnes moc není, takže pokud máte pro „old school“ industrial slabost, neměli by D.R.E.P. ve vaší sbírce chybět.

Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře