Warhammer 40K s Cryo Chamber (Cryo Chamber – 𝕰𝖈𝖍𝖔𝖊𝖘 𝖔𝖋 𝖙𝖍𝖊 𝖂𝖆𝖗𝖕)

W40K se nás drží a nepustí. Simon Heath z Cryo Chamber / Atrium Carceri nedávno dropnul playlist darkambientních tracků inspirovaných tímto světem, a nám od té doby nehraje ve sluchátkách nic jiného. Podívejme se blíž na jednotlivé skladby…

Tracklist:
Atrium Carceri – Worship
Metatron Omega – Heosphoros
Atrium Carceri & Herbst9 – Händer skola hålla hårda yxor
Gdanian – Underground Complex
Lesa Listvy – Swarm
Tineidae – Manufacturing Facility
Atrium Carceri – Armor of Fallen Foes
Metatron Omega – Blagoslovenie
Void Stasis – It’s Growing Inside
Atrium Carceri – The Citadel

Jako intro posloužil zkrácený track Worship ze soundtracku hry Old City: Leviathan. Rozjíždí se tichým monologem a ruchy, postupně zmohutní ve sborové zaříkávání rezonující ve velkém chladném prostoru. Na soundtracku pracuje s podobnými motivy ještě Old Tunnels, a spolu s Worship pak z alba docela vybočují – jen ony zní jako čistokrevné Atrium Carceri.

Projekt Metatron Omega bere církevní chorály a vůbec veškerou církevní hudbu a gotickou estetiku, a posouvá ji tak daleko, že se k hodí W40K zcela automaticky. Z mnoha projektů, co jich jde u Cryo Chamber najít, mám tento mezi několika nejlepšími. Jsou zde skladby ze dvou skvělých alb, Illuminatio a Isih.

Händer skola hålla hårda yxor je ze spolupráce mezi Atrium Carceri a Herbst9. Album Ur Djupan Dal je slušně udělaný standard atmospheric / drone / dark ambient hudby s velmi malou špetkou dálnovýchodní atmosféry.

Skladba Underground Complex Od Gdanian je vrcholem celého setu. Muzika k tomu, jak obří kráčející Titany rozšlapávají Tyranidy, a ty slizké svině pukají jak rybíz na podrážce. Jasných 100 % a splněný sen každého apokalyptického megalomana.

Lesa Listvy produkuje hudbu s neošamanským přírodním vibem, ze všech jmen ve výběru nejvíce „pozitivní“ věc. Pozitivní berte s velikou rezervou.


Tineidae na první dobrou zaujme intenzivním a zároveň hodně filmovým soundem. Za ním se toho ale až tolik neskrývá. Ze všech přítomných jmen nejvíc působí jako epigon. Nic není špatně, jen chybí osobitý vklad ostatních projektů.

Druhý soundtrack od Atrium Carceri, tentokrát z brutálního RPG Mortal Shell. Středověk se potkává s W40K. Bezchybná, rázná skladba!

Metatron Omega už jsme zmiňovali a album Isih dokonce recenzovali. Výjimečná záležitost pracující s atmosférou církevní hudby, kterou přetváří v něco ještě většího. Kam nevidí Bůh, vidí Metatron. Absolutní velikášství alba se potkává s W40K naprosto přirozeně…

Hodně slušně udělaná horror music s takřka vetřelčí atmosférou. Takový zlatý standard Cryo Chamber, který do W40K výběru dobře zapadá…

Nelze zakončit jinak, album Codex je pro mě vedle Forgotten Gods vrcholem diskografie Atrium Carceri. Tak trochu by se dalo říct, že se AC snaží o něco podobného jako Metatron Omega. Jinak, rozdílnou cestou, ale neméně silně. Vedle skladby The Citadel vyniká třeba ještě The Empty Chapel. Co chtít od podobné hudby víc…

A bonus na konec, pokud hledáte víc W40K ruchu do sluchátek k práci. Už starší, ale víc než povedený fanouškovský materiál – šestihodinová smyčka, kde je playlist Dark Choirs and Catedrals od Cryo Chamber podbarvený kovovým W40K backgroundem. A navrch ještě galerie.

Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře