Nechte se pohltit socialistickou Prahou v české střílečce Hrot

Šedohnědé uniformní prostředí, paneláky čnící do zamračené oblohy, tmavé a neosobní stanice metra, plakáty s budovatelskými hesly. Místo obyčejných lidí všude vojáci v plynových maskách a protichemických oblecích, vlčáci, a sebevražední maniaci. Česká old-school střílečka Hrot vás vezme do osmdesátkové Prahy, která prošla neznámou katastrofou.

Nepřátelé snažící se vás zlikvidovat působí jako zdrogovaní fanatici nebo dokonce mutanti. Nemluví, ale chrčí, někdy vstávají po zásazích. Jsou posláni vládou? Jsou to monstra vzešlá z nějakých pokusů? Odpovědi neznáte, nevidíte ani jejich obličeje. Jen masky. Tísnivá totalitní realita se tu prolíná takřka s hororem.

Kdyby se Hrot odehrával za Rakouska-Uherska, nejspíš byste mlátili příšery v buřinkách vycházkovou holí, přesouváme se ale do roku 1986. Začínáte se srpem, k němuž se při chvíli nečinnosti přidá, wait for it, kladivo. Různé detaily má autor hry s přezdívkou Spytihněv vůbec vyladěné. Pro doplňování životů sbíráte krevní tučnice (za minulého režimu běžně prodávané konzervy s husí krví a tukem) a mléko v igelitových sáčcích. Můžete se také projet na něčem, co vypadá jako stará Jawa, navštívit kino s projekcí Leninových projevů a dokonce políbit obraz Gustáva Husáka.

Momentálně lze hru zakoupit na platformě Steam v rámci předběžného přístupu. Je dokončená první epizoda s osmi levely, celkem mají být epizody tři. Za necelých 17 eur ale i neúplná hra rozhodně stojí, pokud tedy jdete po atmosféře a máte slabost pro staré žánrové klasiky typu Quake, jimiž je Hrot očividně inspirován.

Z obrázků je jasné, že hra má retro stylu i grafiku – defaultní nízké rozlišení, kdy se vše hemží pixely, lze v nastavení trochu zvýšit, osobně to však nedoporučuji. Nezřetelné rozčtverečkované postavy a prostředí posilují, o co se hra nejvíc opírá – strach z anonymního zla.

85 %

  • Hrot
  • Single player retro FPS
  • 2021
  • Steam
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře