Cairns / Widertod / Telesterion / Pogavranjen

Vybíráme z nadějných EP, která vyšla v roce 2022…


Cairns – Keening

Bandcamp

Atmosférický post black anglických Cairns oslovuje intenzitou, emotivností i chytlavými riffy. Ač debut, EP Keening netrpí žádnými začátečnickými chybami, naopak jde o sebevědomou, perfektně doladěnou nahrávku. Pokud máte rádi melodičtěji laděnou, ale pořád naléhavou muziku, nemůže vás zklamat.


Widertod – Widertod

Bandcamp

Němci Widertod nakládají výrazně víc díky bicím, které jsou trochu ke škodě vystrčené dopředu a uhání vedle jinak melodické hudby možná až příliš rychle. Když si na to ale zvyknete, tak se před vámi vyloupne skvělé třískladbové EP s čitelným, ale chytlavým melodickým blackem.


Telesterion – Echoing Palaces

Bandcamp

Echoing Palaces jsou mezi ostatními nejméně blackovou nahrávkou. Atmosférický postmetal s vlivy shoegaze? Telesterion není lehké zařadit, podstatné je, že kapelu políbily Múzy. A to doslova – tématicky se odkazuje na staré Řecko, což se náznakem podařilo dostat i do hudby. Naštěstí velmi decentně pomocí kytar, efektů a celkové atmosféry, žádné harfy tu nečekejte.


Pogavranjen – Zvjerski pokreti

Bandcamp

Nejvíce neobvyklou záležitost si nechávám na konec. Chorvatský avantgardní black Pogavranjen vychází z avantgardy severské, kterou dovede velmi dobře replikovat. Volně plynoucí, nihilisticko-groteskní pásmo pro labužníky.

Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře